Wednesday, February 22, 2012

Kanapallid

  • kanaliha
  • sibul
  • kurkum
  • sool, pipar, till

Tükeldage kanaliha (nt filee) ja sibul ning pange köögikombaini (kasutage lõiketerasid). Lisage ka kurkum, sool, pipar ja till. Käivitage kombain ja laske teradel liha ja sibulat seni peenestada ja segada, kuni moodustub ühtlane ja õhuline mass, mis meenutab natuke määrdevõid (otse leivale määrimiseks ei tasu siiski kasutada, kuna ahvatlevast välimusest hoolimata on tegu toore lihaga). Laske vesi keema (ma lisasin veele sojakastet) ja tõstke lusikaga tükid keevasse vette (võib ka märgade kätega veeretada, et tõesti ümmargused pallid saada) ning laske mõnda aega keeda. Kuna peenestamisel läks liha ja sibula segu sisse palju õhku, siis keemisel muutuvad need kanapallid veelgi õhulisemaks.

Neid palle saab kasutada supi sees, lisandina riisi või kartuli kõrvale, või ka lihtsalt taldrikul serveerida, et neid koos mingi kastmega süüa. Maitsevad väga hästi ka külmalt, seega sobivad ka rootsi lauale serveerimiseks.

Kui vees sojakastet mitte kasutada, on pallid ka väljaspoolt ilusa kollase värviga.

Thursday, February 16, 2012

Baklažaanihautis kuivatatud ploomidega


Tükeldage kanafilee ja muud komponendid, praadige esmalt kana ja sibul. Lisage praadimise ajal kurkumit, veidi soola ning linnulihakastet. Hautage potis baklažaanikuubikud, lisades linnulihakastet, kurkumit ja veidi vett. Lisage ka paprika ning porgand ning hautage, kuni komponendid on piisavalt pehmed. Porgandi võib lisada ka üsna varakult, kuid mulle meeldib, kui see jääb kergelt krõmpsuv.

Juurde võib lisada salatit omal valikult, kuid kuna hautis ise sisaldab juba mitut komponenti, pole mõtet liiga keerulist salatit juurde teha.